Kochani, zaprosiłam do rozmowy mojego Przyjaciela Kamila, który opracował niezwykle – moim zdaniem – ciekawą koncepcję tego, z czego składa się szczęście. Postanowiliśmy przedstawić ją Wam tym razem w formie filmowej rozmowy.
Zajrzyjmy najpierw za kulisy
Samo nakręcenie tego filmu było dla mnie i dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem, bo był to pierwszy raz. Dopiero przeglądając surowy materiał i towarzysząc przy montażu zobaczyłam, jak bardzo efekt końcowy różnił się od moich wyobrażeń. Dopisek z czerwca 2017: minęły trzy lata od tego nagrania, od tamtej pory wiele godzin spędziłam oglądając innych twórców na YouTube. Teraz marzę o tym, żeby ruszyć na poważnie z własnym kanałem, współtowarzyszącym blogowi. I wiem, że we właściwym czasie się to stanie.
Natomiast tamto doświadczenie traktuję jako wspaniałą lekcję, analizę przypadku w zakresie rozmów przed kamerą. To umiejętność, którą wypracowałam sobie dość niedawno, a która ogromnie pomaga mi stawiać kolejne kroki bez „kuli u nogi” w postacie tzw. „porażek”. Ich już nie ma w moim życiu, bo zamieniłam je na lekcje. :-)
Tyle jednak dygresji, wróćmy do tematu… choć i tak wszystko kręci się wokół szczęścia.
szczęście zaczyna się… na konferencji
Jakiś czas temu miałam okazję wysłuchać ciekawego wykładu, poprowadzonego przez mojego Przyjaciela Kamila, o tym, jakie – według niego – składniki są istotne dla poczucia szczęścia. Wysłuchawszy tej prelekcji zaciekawiona zapytałam Kamila, czy chciałby porozmawiać o tym przed kamerą i podzielić się swoimi przemyśleniami z moimi Czytelnikami.
Nagraliśmy tego dnia półtorej godziny surowego materiału. Rozmowa płynęła wartkim strumieniem, przerywana tylko czasem wejściem kota na kolana czy umoszczeniem się psa za moimi plecami.
Omówiliśmy po kolei wszystkie składniki szczęścia, jakie odkrył dotychczas Kamil. Obejrzyjcie poniżej wersję zmontowaną, zminimalizowaną do esencji.
Mam nadzieję, że ta koncepcja Was zaciekawiła. Będę przeszczęśliwa, mogąc przeczytać, jak Wam się podobało – piszcie tu w komentarzach, pod filmem na YouTube albo na Facebooku.
TL;DR
TL;DR to taki popularny w Internecie skrót, który oznacza „too long; didn’t read”, czyli „za długie, nie przeczytałem”. Jeśli 35 minut na rozmowę wideo to dla Ciebie za dużo, tu krótkie hasłowe podsumowanie obszarów, o jakich rozmawialiśmy.
- ludzie – inspiracja, wsparcie, zabawa, seks, bezpieczeństwo, stabilizacja
- intelekt – koncepcje, interpretacja, rozumienie, wiedza, krytyka, sens
- ciało – zdrowe odżywianie, sport, sen, energia
- podróże – różnorodność, tolerancja, inspiracja, zmiana, kultura, ludzie
- przyroda – re-kreacja, życie, jedność, kosmos, regeneracja
- struktura – wola, dyscyplina, uziemienie, get it done
- sztuka i emocje – uczucia, zmysły, piękno, wrażliwość, forma, muzyka, tworzenie
- uwspólnianie – połączenie, społeczność, empatia, wsparcie, perspektywa
- umysł – medytacja, yogah, uważność, praktyka, tożsamość, moc, wolność
Dziękuję Kamilowi za rozmowę i mojemu Braciszkowi Jankowi za pomoc w jej realizacji.
Kamil Gołębiowski na Facebooku
Jan Ryćko na Facebooku